Facebook Messenger’da gönderdiğimiz mesajı geri alma devri başladı!

Uzun bir süredir Facebook tarafından duyurulması beklenilen Messenger'da gönderilen mesajları geri alabilme özelliği sonunda kullanıcılarda buluşuyor.

Uzun bir süre önce Facebook Messenger için mesajları geri alma özelliğini sunacağını söylemiştik. Fakat Facebook, bu özellik ile ilgili daha fazla detay vermemişti ve ne zaman çıkacağını belirtmemişti. Bugün ise yaşanılan gelişme ile birlikte Facebook Messenger mesajı geri alma özelliği sonunda kullanıma sunuldu!

İlk olarak Nisan ayında yapılan sızıntılarla birlikte Facebook‘un Messenger için yanlışlıkla gönderilen mesajları geri alma özelliği üzerinde çalıştığını sizlere söylemiştik. Söz konusu özellik bir takım test sürecinden geçtikten sonra, birkaç ülkedeki kullanıcılar için sonunda kullanıma sunuldu.

Facebook Messenger mesajı geri alma özelliği şimdilik Polonya, Bolivya ve Litvanya‘daki kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Yakında tüm dünyadaki kullanıcılara söz konusu bu özelliğin sunulması bekleniyor.

Facebook messenger mesajı geri alma

Hatırlayacağınız üzere bundan tam 7 ay önce Zuckerberg’in eski mesajlarını silmesiyle mesajları geri alma özelliği gün yüzüne çıkmıştı. O günden sonra kullanıcılarına bu özelliği getirme sözü veren, Zuckerberg sonunda beklenen özellik ile karşımıza çıktı.

Facebook bu özelliği sayesinde, yanlışlıkla veya bir gazla atılan mesajların 10 dakika içerisinde geri alınabilmesine olanak sağlayacak. WhatsaApp kullanıcılarının bir hayli hayatını kurtaran bu özellik, sonunda Messenger uygulamasıyla da karşımıza çıkıyor.

Facebook Messenger mesajı geri alma özelliği nasıl çalışacak?

Herhangi bir sohbet içerisinde gönderilmiş mesajları düzenlerken, “Mesajı Sil” seçeneğinin hemen üstünde “Mesajı Geri Al” seçeneği görülüyor. Eğer “Mesajı Geri Al” seçeneğine tıklanırsa Messenger, bunu gerçekten yapıp yapmak istemediğinizi soruyor.

Facebook Messenger mesajları geri alma

Kaynak: https://shiftdelete.net/facebook-messenger-mesaji-geri-alma-ozelligi-geldi

Monday Morning Goods No: 179

Bu MMG'de

Instagram alışveriş özelliği yenileniyor!

Şirket geçtiğimiz gün, ürünleri satmayı ve satın almayı kolaylaştıran üç yeni özellik açıkladı. Yeni gelen bu özelliklerle beraber özellikle küçük işletmeler, Instagram üzerinden satış yapan hesaplar müşteriyle daha iyi bir ilişki kurabilecek.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ