Facebook’tan markalar için yeni bir mesajlaşma özelliği

Yakında Facebook sayfalarından Instagram mesajlarına yanıt verilebilecek.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Messenger, WhatsApp ve Instagram uygulamalarını entegre etme  planlarını açıklamasının ardından Facebook’tan yeni bir hamle geldi. Buna göre, markaların Instagram hesaplarına gelen mesajların, Facebook sayfalarının gelen kutularından görüntülenmesi ve yanıtlanması mümkün olacak.

Facebook’taki sayfa sahipleri bu yeni özelliği mobil, masaüstü ya da Facebook Sayfa Yönetici uygulaması aracılığıyla kullanabilecek. İlk olarak önümüzdeki haftalarda Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya’da devreye girecek özellik, hem Instagram hesabı hem de Facebook sayfası yöneten markalara zaman tasarrufu sağlayacağı gibi müşteri hizmetleri konusunda da markaların elinin kolaylaştıracak.

Kaynak: https://mediacat.com/facebooktan-markalar-icin-yeni-bir-mesajlasma-ozelligi/

Monday Morning Goods No: 191

Bu MMG'de

Instagram’ın rekor kıran yumurtası sosyal sorumluluk kampanyası çıktı

Instagram'ın en çok beğenilen fotoğrafı olarak rekor kıran world_record_egg hesabının, akıl sağlığı hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan bir kampanya olduğu ortaya çıktı.

2019’da 230 yeni emoji geliyor!

Emojipedia, Unicode'un 2019 yılında yayınlayacağı 230 yeni emojiyi tanıttı. Kullanıcılar tarafından ısrarla istenen bazı yeni emojilerin eklendiği kütüphanede engelli bireylere büyük önem verilmiş durumda.