Google Haritalar’da Ali bulmaca!

Google, 1 Nisan sebebiyle Google Haritalar uygulamasına sadece birkaç gün sürecek olan bir oyun aktivitesi eklemiş durumda. Ali Nerede? adlı oyun şimdi haritalarda.

Waldo adlı gözlükleri, güler yüzü ve çizgili kıyafetleri ile nam salmış karakteri, kalabalıklar içerisinde bulmanız gereken oyun yılların eskitemediği klasiklerden. Şirket kendisini ülkemiz için yerelleştirerek Ali olarak adlandırmış. Şimdi ise Google tarafından Ali Nerede? oyunu iOSAndroid ve masaüstü tarayıcılarüzerinden oynanabilir durumda. Kısacası oyun, çocuk kitaplarındaki karakterindijitalleştirilmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor.

Google Haritalar

Haritalar’da konumunu paylaşan Ali kalabalığın içinde saklanıyor ve kendisi ile arkadaşlarını çıktığı dünya turunda bulmanız gerekiyor. Diğer karakterler arasında AyşeAhmetAksakallı Büyücü ve Çomar bulunuyor. Oyunda çeşitli seviyeler bulunduğunu da belirtelim. Karakteri bulmak için farklı görüntüleme seçenekleri de kullanıcıların hizmetinde.

Google Haritalar

Google zaman zaman servislerine bu tarz sürprizler eklemeyi oldukça seviyor. Şirket daha önce Haritalar’a Pac-Man adlı oyun karakterini de ekleyerek kullanıcıları eğlendirmeyi başarmıştı.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-haritalar-da-ali-bulmaca

Monday Morning Goods No: 146

Bu MMG'de

Spor uygulaması yılın en büyük veri ihlaline sebep oldu!

Under Armour tarafından iOS ve Android platformları için sunulan MyFitnessPal uygulaması, gerçekleştirilen hack saldırısı sonucunda 150 milyon kullanıcının verilerini kaptırdı.

Verikaynagi.com açıldı!