Google’ın Trafalgar Aslanı, şiir yazacak

Google'ın Trafalgar Meydanı'na yerleştirdiği bir aslan heykeli, önünden geçenlere yapay zeka yardımıyla "şiir oluşturacak"!

Londra’daki Trafalgar Meydanı’nda, Nelson sütununda dört aslan bulunuyor. Ancak bugünden itibaren beşinci aslan da olacak ve bu seferki pek sessiz durmayacak.

oogle Arts & Culture tasarımcısı Es Devlin, London Design Festival için herkesin ziyaret edebileceği bir heykel oluşturdu. Yeni aslan heykeli, festival boyunca yapay zeka yardımıyla şiirler oluşturacak. Kullanılan sinirsel ağ, 19. yüzyıl şiirlerindeki 25 milyon sözcükle eğitildi. Eğer aslanın önünden geçerken ona Pixelbook’unuzla bir kelime verirseniz, aslan size orijinal bir şiir üretecek. Şiir, aslanın ağzında belirecek ve şiir uzadıkça Nelson sütununa ve aslana yansıtılacak.

Londra’da yaşamayanlar, buradan sözcük gönderebilecek ve üretilen şiirler, her gün burada yayınlanacak. Festival, 18 Eylül ve 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kaynak: https://www.chip.com.tr/haber/googlein-trafalgar-aslani-siir-yazacak_78181.html

Monday Morning Goods No: 171

Bu MMG'de

Nostalji sevenler için müjde; PlayStation 1 geri geldi!

Sony, ilk PlayStation'ın görünümüne sahip, ancak boyut olarak daha minyatür oyun konsolu PlayStation Classic'i getiriyor!

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ