Harcadığı megabyte’ların hesabını tutanlara: YouTube Go

Youtube'un sadeleştirilmiş hali olarak ortaya çıkan Youtube Go, videoları indirip izleme, internet kullanmadan cihazlar arası transfer gibi özellikler sunuyor. Mobil verinin pahalı olduğu ülkelerde video içeriklere daha rahat ulaşılmasını hedefleyen uygulama sadece Android cihazlarda kullanılabiliyor.

YouTube daha az veri tüketen, portatif versiyonu YouTube Go, Türkiye ile beraber 130 ülkede yayınlandı.

YouTube geçtiğimiz Nisan ayında Hindistan’da yayınladığı YouTube Go ile mobil verinin pahalı ve yavaş olduğu ülkelerde video içeriklere daha kolay erişilmesini hedefliyordu. Videoları indirip izleme, internet kullanmadan cihazlar arası video transferi gibi özellikleriyle harcadığı kilobyte’ların hesabını tutanların rahat nefes aldırdı. Bugün ise YouTube, yayınladığı blog yazısıyla yeni uygulamalarını 130 ülkede hizmete açtığını duyurdu.

YouTube Go: Düşük Veri

YouTube Go, sadece Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabilecek. 10 MB büyüklükteki uygulama hem ham büyüklüğü hem de indirilen videolardaki kalite opsiyonuyla tam bir tasarruf modu. YouTube sadeleştirilmiş hali olan yeni uygulamanın 6 ana özelliğe sahip. Sadeleştirilmiş YouTube’da da -seçilme yöntemiyle tartışma yaratan– trendler listesine kolayca ulaşılabiliyor. Hızlı önizleme imkanı, üç farklı kalitede (basit, standart ve yüksek) izleme, güncel videoları kişiselleştirilmiş içeriklerle yakalama gibi meziyetleri de mevcut. Tüm bu özelliklerin yanı sıra veri kullanmadan yakınınızdaki kişilerle video paylaşma özelliği dikkat çekiyor. Sistem, kızılötesi ve Bluetooth’u aktif olarak kullanıp yarı akıllı telefonlarımızdan dosya aktardığımız günler gibi çalışıyor. Böylece mobil veri kullanmadan video alışverişi yapılabiliyor.

YouTube Go’yu Android cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

Görsel: YouTube

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/internet-paketini-bitirmeyen-youtube-go-turkiyede/

Monday Morning Goods No: 138

Bu MMG'de

Dünyanın en ünlü şovu Super Bowl 2018’de yayınlanacak milyon dolarlık reklamlar!

Her sene olduğu gibi bu sene de Super Bowl'un reklam filmleri merakla bekleniyordu. Dünyaca ünlü markaların milyonlarca dolar ödeyerek yayınlama fırsatı buldukları reklam filmleri, Super Bowl 2018'de de çok konuşuldu.

Instagram’da gönderi zamanlama dönemi başlıyor

Gün geçmiyor ki Instagram'a yeni bir özellik gelmesin. Neredeyse her hafta yeni bir özellikle karşımıza çıkan Instagram bu kez işletmeler için gönderi zamanlaması özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.