Instagram Tüm Hikayeleri Aynı Ekranda Gösterecek Yeni Bir Sayfayı Test Ediyor

Instagram yeni hikayeleri sıraladığı tek satırlık alanı, tüm hikayeleri içeren bir sayfaya dönüştürecek yeni tasarımı test ediyor.

Instagram hikayeleri, Facebook’un bugüne kadarki en popüler ürünlerinden biri haline geldi. Bu nedenle hikaye deneyimini iyileştirmek için sürekli yenilikler yapıyor. Şu sıralar hikayeleri uygulamanın odak noktası haline getirecek yeni bir özelliği daha test ediyor.

Hikayeler Instagram’ın merkezi haline geliyor

Test edilmekte olan yeni tasarımda, kullanıcılar Instagram uygulamasını ilk açtıklarında karşılarına çıkan ana sayfada 2 satır hikaye alanı görüyor. Bu genişletilmiş hikayeler alanının altında “Tüm Hikayeleri Gör” seçeneği bulunuyor. Bu seçenek tıklandığında, takip edilen kullanıcıların paylaştığı tüm hikayelerin bir arada görülebileceği yeni bir ekrana geçiş yapılıyor.

Kaliforniya merkezli sosyal medya yöneticisi Julian Gamboa, geçen hafta sonuna doğru bu özelliği ekran görüntüsüyle birlikte Twitter’da paylaşarak ilk gündeme getiren kişi oldu. Ardından Facebook da TechCrunch’a verdiği yanıtta böyle bir test yaptığını doğruladı. Özellik hakkında daha fazla ayrıntı vermeyen şirket, testin bir aydan fazla bir süredir yayında olduğunu belirtti.

 

Görsel: Julian Gamboa

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/instagram-tum-hikayeleri-ayni-ekranda-gosterecek-yeni-bir-sayfayi-test-ediyor/

Monday Morning Goods No: 264

Bu MMG'de

Google, Son Akşam Yemeği Tablosunun Yüksek Çözünürlüklü Dijital Kopyasını Yayınladı

Google, Leonardo da Vinci'nin en ünlü eserlerinden Son Akşam Yemeği'ni yüksek çözünürlüklü olarak kopyalayıp dijital ortama aktardı. Böylece oturduğunuz yerden kalkmadan Son Akşam Yemeği'ni detaylı bir şekilde inceleyebiliyorsunuz.

Pantone’dan Akıllı Telefonu Renk Seçiciye Dönüştüren Kart

Pantone, "Pantone Color Match" ile gerçek yaşamdaki nesnelerin renklerini analiz ederek tasarımcıların işini kolaylaştıracak bir ürün sunuyor.