Instagram’da gönderi zamanlama dönemi başlıyor

Gün geçmiyor ki Instagram'a yeni bir özellik gelmesin. Neredeyse her hafta yeni bir özellikle karşımıza çıkan Instagram bu kez işletmeler için gönderi zamanlaması özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Instagram üzerinden gönderi zamanlaması yapabilmek mümkün değildi ve kullanıcılar gönderilerini zamanlayabilmek için HootSuite ya da Sprout Social gibi uygulamalardan yararlanmak zorundaydı. Bugün Instagram İşletme Blog’u üzerinden sosyal medya uzmanlarının ve influencer’ların uzun süredir beklediği gelişmeyi müjdeler nitelikte bir açıklama geldi. Buna göre, işletme profilleri bundan sonra Instagram paylaşımlarında zamanlama özelliğinden faydalanabilecek.

Söz konusu özellik ilk etapta işletme hesapları tarafından, sadece fotoğraf gönderileri için kullanılabilecek. HootSuite ve benzer uygulamaları daha da kullanışlı hale getirecek olan zamanlama özelliği, reklamlar için geçerli olmayacak. Bir başka önemli nokta ise zamanlama özelliğinin Instagram uygulamasında yer almayacak olması. Zamanlamalar, Instagram API’si üzerinden yapılabilecek. İşletme hesabına sahip olmayan diğer Instagram kullanıcılarının söz konusu özellikten 2019 başında yararlanması hedefleniyor.

Hootsuite CEO’su Ryan Holmes ise söz konusu gelişmeye dair değerlendirmesinde Instagram gönderilerinin zamanlanabilmesinin 16 milyon kullanıcının bir numaralı isteği olduğunu ve içerik paylaşımının bundan sonra daha güvenli ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Kaynak: The Verge

Kaynak: http://www.mediacatonline.com/instagramda-gonderi-zamanlama-donemi-basliyor/

Monday Morning Goods No: 138

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Dünyanın en ünlü şovu Super Bowl 2018’de yayınlanacak milyon dolarlık reklamlar!

Her sene olduğu gibi bu sene de Super Bowl'un reklam filmleri merakla bekleniyordu. Dünyaca ünlü markaların milyonlarca dolar ödeyerek yayınlama fırsatı buldukları reklam filmleri, Super Bowl 2018'de de çok konuşuldu.