Instagram’ın yeni mesajlaşma uygulaması Threads yayında

Facebook’un çatısı altında bulunan Instagram, yeni mesajlaşma uygulaması Threads'i kullanıma sundu.

Instagram’ın yeni mesajlaşma uygulaması Threads, kullanıma sunuldu. Android ve iOS için çıkan Instagram tabanlı yeni uygulama, direkt olarak yakın arkadaşlar ile iletişime odaklanıyor.

Threads, Snapchat’in Instagram’da yakın arkadaş grubuna anlık olarak fotoğraf paylaşmayı sağlayan özelliğine benziyor. Halihazırda birçok özelliğini Snapchat’ten alan platform, bu özellikle yakın arkadaş listesindeki kişilerle metin, fotoğraf ve video haricinde şarj durumu, konum bilgisi gibi birçok durum bilgisi paylaşılabilecek. Threads, aynı zamanda Instagram hikayelerini de gösterecek. Bu atılımla birlikte uygulamanın özellikle gençler arasında popülerleşmesi bekleniyor.

Facebook’un uygulama hakkında yaptığı resmi açıklama şöyle “Merhaba. Yakın arkadaşlarınızla bağlantıda kalmanız için yeni bir uygulama olan Threads karşınızda. Bu uygulamayla fotoğrafları, videoları, durumları ve Hikayeleri Instagram Yakın Arkadaşlar listenizle hızlıca paylaşabilirsiniz. Yakın Arkadaşlarınızdan gelen mesajlar artık Threads’te görünecek ancak bu mesajlara Instagram’da da erişmeye devam edeceksiniz.”

Kaynak: https://digitalage.com.tr/instagramin-yeni-mesajlasma-uygulamasi-threads-yayinda/

Monday Morning Goods No: 225

Bu MMG'de

Çin, Ay’ın karanlık yüzünde pamuk yetiştirmeyi başardı

Çin, Ay yolculuklarında önemli bir aşamayı geçmeyi başardı ve Ay’ın karanlık yüzünde pamuk yetiştirdi. Bu deney, Çin’in şu anda devam eden Chang’e 4 projesinin bir parçasıydı.

Instagram ile AR alışveriş dönemi başlıyor

Instagram bu aralar ardı arkası gelmeyen yenilikleriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Threads uygulamasını sunmasının ardından bugün de Spark AR ile Instagram AR teknolojisini alışveriş için kullanacağı testleri başlattı.