KFC’den ambalajıyla birlikte yenebilen sandviç

KFC China için yaratılan Edible Wrappers, ekmeksiz bir sandviç olan Double Down Sandwich için tasarlanmış, yenebilir bir ambalaj kağıdı.

İletişimde yenilikçi ve zaman zaman çılgın bir yol izleyen markalardan olan KFC, geçtiğimiz aylarda Hong Kong pazarına yönelik olarak KFC tavukların lezzetinde ojeler çıkarmıştı. Şimdiyse yenebilir ambalajlarıyla sıfır atık konusunu bambaşka bir boyuta taşıyor.

Bildiğiniz üzere, dünya çapında plastik atık konusunda bir hareket var. Süpermarketler plastik torba yerine alternatif arayışındaMcDonald’s ve Starbucks gibi markalar plastik bardak sorununu ortadan kaldırmaya çalışıyor. KFC China’nın tamamen yiyebileceğiniz ambalajları da bu doğrultuda bir adım.

Double Down Sandwich İçin Tasarlandı

Ogilvy & Mather Group HK tarafından hazırlanan KFC 200% Edible Wrapper, KFC’nin ekmeksiz Double Down sandviçi için yaratıldı. Ekmeği olmadığı içi yemesi zaten zor olan bu ürün bu lezzetli ambalajlar sayesinde daha kolay yeniyor, daha doğrusu ambalajını açmadan sandviçinizi yeseniz de oluyor.

Ambalajlar, kırmızı, siyah ve beyaz renkleri kullanılarak tasarlanmış; hafif de retro bir görünüme sahip. Üzerlerinde dikkat çekici sözler yer alıyor. Kağıt için pirinç kağıdı seçilmiş. Baskıda kullanılan mürekkep ise doğal olarak yemeye uygun bir mürekkep.

yenebilir_kfc china_Ogilvy & Mather Group HK_edible wrappers_hong kong_bigumigu_5

yenebilir_kfc china_Ogilvy & Mather Group HK_edible wrappers_hong kong_bigumigu_5

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/kfc-den-ambalajiyla-birlikte-yenebilen-sandvic/

Monday Morning Goods No: 165

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

sahibinden.com’dan fotoğraftan araç tanıma özelliği

sahibinden.com hayata geçirilen yapay zekâ teknolojisiyle Fotoğraftan Araç Tanıma özelliğini kendi mobil uygulamaları üzerinden sundu.