Lacoste, dünyaca ünlü timsah logosunu iyi bir amaç uğruna değiştiriyor

Lacoste, bir sosyal sorumluluk kampanyası amacıyla soyu tükenmekte olan on hayvanın logosunu 85 yıldır kullandığı timsah logosuyla değiştiriyor.

Dünyanın en ikonik logolarından birine sahip olan Lacoste, 85 yıllık ünlü timsah logosunu değiştirmeye hazırlanıyor.

Marka tarihinde ilk defa BETC adlı ajansın çalışmalarıyla ünlü logo değişecek. Ancak Lacoste hayranlarının korkması için bir neden yok. Zira bu değişim kalıcı değil, bir sosyal sorumluluk kampanyası amacıyla hazırlandı.

Lacoste, oldukça sınırlı sayıda satışa sunulacak polo tişörtlerinde  soyu tükenmekte olan on hayvanın logosunu kullanacak. Lacoste ve International Union for Conservation of Nature (IUCN) iş birliğiyle hazırlanan kampanyanın amacı dünyada soyu en çok tehlikede olan hayvanların korunmasına yardımcı olmak.

Lacoste ve Fransız reklam ajansı BETC, hayvan hakları derneğiyle beraber çalışarak on tehlike altında tür belirledi ve bu türler Lacoste’un ikonik polo tişörtlerine logo olarak girdi.

Tehlike altındaki her tür için üretilen tişört sayısı aynı zamanda bu türlerin doğal hayatta kalan bireylerini simgeliyor. Yani doğada sadece 30 tane kalan Körfez muturu için 30 Körfez mutur logolu tişört üretildi.

Toplamda bin 775 tane üretilen polo tişörtler bu haftaki Paris Moda Haftası’nda sergileniyor. Tişörtler ayrıca Lacoste’un web sitesinde de satışa sunuldu.

Kaynak: http://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/lacoste-dunyaca-unlu-timsah-logosunu-iyi-bir-amac-ugruna-degistiriyor/

Monday Morning Goods No: 142

Bu MMG'de

Minik dostlar iş arıyor

HAÇİKO, "Minik Dostlar İş Arıyor" projesiyle sokak hayvanlarının ofisler tarafından sahiplenilerek sıcak bir yuvaya kavuşmasını amaçlıyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ