Netflix’ten Tepki Gören Tweet

Netflix US hesabı geçtiğimiz günlerde big data’dan faydalanarak attığı tweet nedeniyle Twitter kullanıcıları tarafından tepki gördü. Atılan tweet sonrası kullanıcılar tweeti tuhaf, gereksiz ve güvenlik açısından kaygı verici buldu.

Büyük verinin pazarlama iletişimcileri için bulunmaz bir nimet olduğu kesin. Zira hem markaya hem de kullanıcıya yönelik büyük yararlar sağlıyor. Ancak Netflix’in global Twitter hesabında yaptığı bir paylaşım insanları korkutmuşa benziyor.

Netflix US hesabı dün gece ironi yaparak “A Christmas Prince filmini geçtiğimiz 18 gün boyunca her gün izleyen 53 kişiye sesleniyorum: Sizi kim incitti?” diye sordu.

Paylaşıldıktan hemen sonra viral olan tweet hakkında kısa sürede yorumlar yağmaya başladı. Bazıları paylaşımı komik ve eğlenceli bulurken bazıları tuhaf, gereksiz ve güvenlik açısından kaygı verici buldu.

Netflix’in veri toplayarak içerik üretme fikri bu ay başında Spotify’ın hazırladığı 2017 Wrapped kampanyasına oldukça benziyor.

Güncelleme: Netflix’ten yanıt geldi

Bu tepkilerin ardından bir mesaj daha yayınlayan Netflix “Bu bilgi, belirli ve spesifik kişilerin izleme verileri değil, genel izleme eğilimlerini temsil eden bir bilgidir” açıklamasında bulundu.

Kaynak: http://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/netflixin-tuhaf-big-data-kampanyasi-tepki-gordu/

Monday Morning Goods No: 131

Bu MMG'de

The hunt for the Cheshire Cat

You’re invited on an adventure across London. Explore curious riddles to find the mischievous CheshireCat, […]

2017’de neleri Google’ladık?

Google’ın her sene sonunda geleneksek olarak yaptığı “Year in Search”in 2017 versiyonu yayınlandı. En çok aranan ifadenin “Nasıl Yapılır?” olduğu belirtilen videoda Nusret’in de yer alması gözlerden kaçmadı.