Olmayan bir şeyin tadını nasıl seversiniz?

Burger King, menüsüne yeni eklenecek olan Crispy Chicken Tenders'ı duyurmak için insanlara ürün hakkındaki düşüncelerini sordu.

Sokak röportajları güzel oluyor. İnsanların bildiklerini, bilmediklerini, düşündüklerini ya da yaptıklarını anlamak açısından pek çok konuda bazen faydalı, bazen faydalı olmasa da eğlenceli içerikler çıkarıyor. Bazense, benim çok sevdiğim 50 people 1 question serisinde olduğu gibi çarpıcı videolar yaratılmasını sağlıyor. Burger King de ABD’deki iletişim çalışmasında bu tekniği kullanmış ve sokaktaki insanlara Crispy Chicken Tenders ürünü hakkında düşündüklerini sormuş. Ortaya çıkan sonuçsa oldukça ilginç!

MullenLowe Boston tarafından yaratılan videoda soruya yanıt veren insanların hemen hepsi bu tavuklu ürüne bayıldıklarını ifade ediyor. Biri diyor ki “Dışının çıtırlığını seviyorum.” Bir diğeri içindeki bembeyaz, yumuşacık tavuğu öve öve bitiremiyor. Biri daha geçen hafta yediğini söylüyor. Kısacası hepsi Crispy Chicken Tenders’ı biliyor, bilmekle de kalmıyor, seviyor.

Cevaplarla İlgili Bir Ufak Problem Var

Ancak sorun şu ki, Crispy Chicken Tenders 2013 yılından beri ABD’deki Burger King menülerinde yer almıyor. Yani tüm bu insanlar… Evet, uyduruyor! Amaçları uydurmak olmayabilir tabii, belki karıştırıyorlar, belki de röportaj yapana “Hiç yemedim” diyerek onu kırmak istemiyorlar. Ya da evet, tamamen kafadan atıyorlar. O da mümkün.

Röportajcı, ürünün menüde olmadığını söyledikten sonra şaşıyorlar tabii. İnsanların buradaki tepkileri de eğlenceli. Neyse ki ürün artık menüde var ve bu röportaja katılanlar, Crispy Chicken Tenders’ı ilk deneyenlerden oluyor. Her ne kadar daha önce denemiş olduklarını söyleseler de!

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/olmayan-bir-seyin-tadini-nasil-seversiniz/

Monday Morning Goods No: 172

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Elinizde noodle ile ne kadar uzun süre poz verebilirsiniz?

Unox Good Noodles, canlı yayınla gerçekleştirdiği aktivasyonda insanları ellerinde ürünle poz vermemeye ve pozu koruyabildikleri kadar korumaya çağırdı.