Sanat dünyasındaki ikizinizi görmek ister misiniz?

Google'ın kültür ve sanat platformu Cultural Institute yeni bir özelliğe kavuştu. Sahip olduğu veri tabanı ve yüz tanıma teknolojisi ile Google, kullanıcılara sanat dünyasındaki benzerlerini sunuyor.

Google Arts & Culture uygulaması, yüz tanıma teknolojisiyle sanat dünyasındaki benzerinizi ortaya çıkarıyor.

 Google’ın kültür sanat alanında sunduğu platformu Cultural Institute, zengin içeriği ile bu alana ilgi duyanlar için faydalı bir kaynak haline geldi. Uygulama ile, dünyanın dört bir yanındaki sanat eserlerini görmek, sanat dalı ve sanatçıya göre arama yapmak ücretsiz bir hizmet olarak sunuluyor.  Uygulamaya şimdi eğlenceli bir özellik daha eklendi. Arts & Culture ana sayfasında çıkan bir buton ile sanat dünyasındaki size benzeyen profili bulabiliyorsunuz. Google bunu sahip olduğu veritabanı ve yüz tanıma teknolojisinden faydalanarak bizlere sunuyor.

Uygulamanın henüz sadece ABD’de kullanılabildiğini ve konum değiştirmeden bu özelliğe Türkiye’den erişilemediğini de belirtelim.

Google Arts & Culture ücretsiz olarak App Store ve Google Play Store‘dan indirilebiliyor.

Kaynak: http://digitalage.com.tr/google-arts-culture-sanat-dunyasindaki-benzerinizi-buluyor/

Monday Morning Goods No: 136

Bu MMG'de

Instagram’da ‘Son Görülme’ kervanına katıldı

Whatsapp'ın üzerine uzun tartışmalar döndüğü 'Son Görülme' özelliği geçtiğimiz günlerde Instagram'a da katıldı.

Bir kartonla en fazla ne yapılabilir ki? Nintendo Labo ile tanışın

Nintendo'nun geçtiğimiz günlerde duyurduğu kendin yap kiti Labo, Nintendo Switch ile entegre olarak oyun deneyimini bir adım daha ileriye götürüyor. Geliştirilmeye bir hayli açık olan kit, 80 dolar olmasına rağmen kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.