Snapchat 3D fotoğraf özelliğini duyurdu!

Instagram karşısında adeta yok olan Snapchat tüm yaşananlara rağmen yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Snapchat 3D fotoğraf özelliği ile kullanıcılara çeşitli görüntü ve filtreler sunuyor.

Snapchat 3D fotoğraf özelliği iPhone X ve üst modellerde! Ayrıca çektiğiniz görüntüleri filtreler ve çıkartmalar ile süsleyebiliyorsunuz. 3D fotoğrafları görüntüleyen diğer kullanıcılar hangi cihazı kullandığı farketmeksizin fotoğrafları görüntüledikleri sırada hareket ettirebilecek. Şimdilik bu özellik iPhone X ve daha yeni modellerde mevcut. Bunun nedeni ön kamerada derinlik verisine ihtiyaç duyulması. Ancak, yukarıda belirttiğimiz gibi bunu görüntülemek için iPhone sahibi olmak şart değil.

Snapchat 3D - 1

Özelliğin tüm kullanıcılara ulaşması bir haftayı bulacak. Hali hazırda erişimi olanlar ise sağ üstteki açılır menüden 3D’yi seçebilir ve fotoğraf çektikten sonra filtrelerinden ve çıkartmalarından yararlanabilir. Çekilen bu 3D fotoğraflar, sohbetler veya hikayelerde bir Snap gibi paylaşılabilir. Güncelleme, 3D efektlerinin Ağustos’taki Spectacles 3D’nin gelmesinden sonra ortaya çıkıyor. Spectacles 3D’nin diğer moddan farkı ise arka kamera için geliştirilmiş olması.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Snapchat’in günlük aktif kullanıcı sayısı 203 milyon civarında. Şirket, bu kullanıcıların yüzde 70’nin efektleri ve çıkartmaları aktif bir şekilde kullandığını belirtiyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/snapchat-3d-fotograf-ozelligini-duyurdu

Monday Morning Goods No: 223

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Bu portakal suyu otomatı kabukları bardağa dönüştürüyor

Carlo Ratti Associati, Eni için portakal kabuklarını geri dönüştürülebilir bardağa çeviren Feel the Peel adlı bir portakal suyu otomatı tasarladı.