Twitter’da yanıt gizleme dönemi başladı

Twitter uzun bir test ve geliştirme aşamasının ardından, ABD ve Japonya‘daki kullanıcılar için “Yanıt Gizleme” özelliğini kullanıma sundu. Twitter yanıt gizleme özelliğinin hedefi saldırgan ve konu ile alakasız yanıtların önüne geçmek.

Yüksek takipçi kitlesine sahip olan hesapların yaşadığı en büyük problemlerin başında alakasız yanıtlar geliyor. Paylaştığınız bir tweet’e herhangi birisi küfürlü veya konudan alakasız yanıtlar yazdıysa, bunu herkes görebiliyor.

Twitter yanıt gizleme özelliği kullanıma sunuldu

Twitter yanıt gizleme özelliği sayesinde artık bunları silmek zorunda değilsiniz. Yaptığınız paylaşıma gelen herhangi bir yanıtın üzerine tıkladıktan sonra, gizle seçeneği sayesinde diğer kullanıcıların görmesini engelleyebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu özellik şu anda ABD ve Japonya’da kullanıma sunulmaya başlandı. Geçtiğimiz yaz Kanada’da test edilen bu özelliğin, Türkiye’ye ve diğer ülkelere ne zaman geleceği şu anda bilinmezliğini koruyor.

Facebook ve günümüzün vazgeçilmez sosyal medyasına dönüşen Instagram’da böyle bir seçenek bulunmuyor. Her iki platformda görülmesini istemediğiniz bir yorum için şu anda yapabileceğiniz tek şey silerek tamamen ortadan kaldırmak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitter-yanit-gizleme-donemi-basladi

Monday Morning Goods No: 223

Bu MMG'de

E-Devlet’in ardından şimdi de E-Belediye sistemi geliyor

İçişleri Bakanlığı’nın duyurduğuna göre ülke çapındaki tüm belediyeler, 2020 yılına kadar e-Belediye sistemine giriş yapacak ve bu sayede yerel hizmetler çevrimiçine taşınacak.

Tinder dizi dünyasına adım attı

Uygulama Meksika'da dizi çekimlerini tamamladı.