Star Wars’ta İYİ Parti Süprizi

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren “Star Wars: Son Jedi” filmini izlemek isteyenler sinemada bir sürprizle karşılaştı. Filmden önceki reklam kuşağında İYİ Parti’nin “Güç İYİ’nin Yanında Olsun” yazısıyla gösterilen reklam filmi bir hayli ilgi çekti.

Türkiye’de dün vizyona giren “Star Wars: Son Jedi” filmini izlemek için sinema salonlarının yolunu tutan Star Wars hayranları, filmin başlamasından önce reklam kuşağını seyrederken İYİ Parti’nin sürprizi ile karşılaştılar.

Star Wars kültürün vazgeçilmez unsurları güç ve ışın kılıcından esinlenilerek hazırlanan reklam filminde, ışın kılıçlarının kısa dansının ardından “Güç İYİ’nin yanında olsun” yazısı beliriyor.

Reklam filminin sosyal medyada yayılması ile birlikte filmin hangi ajansın imzasını taşıdığı da merak konusu oldu. Filmi Twitter hesabından paylaşarak geniş kitlelerle buluşturan Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat İde’den edinilen bilgilere göre film, İYİ Parti Stratejik İletişim Merkezi (SİM) tarafından hazırlanan dahili bir çalışmanın ürünü.

Kaynak: http://www.mediacatonline.com/iyi-parti-star-wars-reklami/

Monday Morning Goods No: 131

Bu MMG'de

Twitter’dan yeni özellik: Tweet Dizileri

140 karakter sınırının arttırılmasıyla büyük bir değişime giden Twitter son olarak “Tweet Dizileri” adlı özelliğini duyurdu. Duyurulan bu yeni özellik ile kullanıcıların oluşturdukları flood tweetler artık karmaşık bir hal almaktan kurtuluyor.

Netflix’ten Tepki Gören Tweet

Netflix US hesabı geçtiğimiz günlerde big data’dan faydalanarak attığı tweet nedeniyle Twitter kullanıcıları tarafından tepki gördü. Atılan tweet sonrası kullanıcılar tweeti tuhaf, gereksiz ve güvenlik açısından kaygı verici buldu.