Tavuksuz kalan KFC’den esprili özür ilanı

Geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık'taki şubelerinde tavuk kıtlığı yaşayan KFC, restoranlarının çouğunu hizmet dışı bırakmak zorunda kalmıştı. Lojistik sıkıntısıyla zor günler geçiren şirket müşterilerinden esprili bir dille özür dilemeyi ihmal etmedi.

Marka, hatasını harflerin yerini değiştirerek telafi etme gayretinde.

Lojistik konusunda yaşanan sorunlardan kaynaklı tavuk krizi nedeniyle bu hafta başında Birleşik Krallık’taki restoranlarının büyük çoğunluğu hizmet dışı kalan KFC, müşterilerinden harf oyunlu bir gazete ilanı ile özür diledi.

KFC’nin “FCK”ya dönüştüğü “Üzgünüz” başlıklı ilanında marka, “Tavuksuz bir tavuk restoranı. Olması gereken bu değil. Tüm müşterilerimizden, özellikle de onca yolu gelip kapalı olduğumuzu öğrenenlerden özür dileriz. Durumu düzeltmek için var gücüyle çalışan KFC çalışma arkadaşlarımıza ve bayilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Cehennem gibi bir haftaydı ama aşama kaydediyoruz ve restoranlarımıza her geçen gün daha fazla taze tavuk ulaşıyor. Anlayışınız için teşekkür ederiz” satırlarına yer verdi.

The Sun ve Metro gazetelerinde yayınlanan ilanında K, F ve C harflerinin yerlerini muzip bir dokunuşla değiştiren markanın bu hamlesi, müşterilerinin gönlünü bir nebze de olsa almayı başardı.

Kaynak: The Sun

Kaynak: http://www.mediacatonline.com/tavuksuz-kalan-kfcden-esprili-ozur-ilani/

Monday Morning Goods No: 141

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

Facebook 3D içeriklerle artırılmış ve sanal gerçekliği haber kaynağına taşıyor

Facebook, Ekim ayında 3D içeriklerin haber kaynağında paylaşabileceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde kullanıma soktuğu bu özellik ile Facebook, glTF2.0 standardındaki içerikleri desteklemeye başladı.