Apple eski logosuna geri mi dönüyor?

Apple'ın tam 22 yıl boyunca kullandığı gökkuşağı logosu tekrar gündemde. Şirketin son zamanlarda tişörtler üzerinde kullandığı emektar logonun yeniden kullanıma girmesi şimdiden merak konusu.

Apple’ın eski logosu için marka tescili başvurusu yaptığına dair haberler heyecanlandırdı. Apple, emektar gökkuşağı logosu uzun yıllar boyunca markanın simgesi olmuştu. İlk iPhone’dan yaklaşık 30 yıl önce 1977’de ilk kez görücüye çıkan bu logo, 22 yıl boyunca kullanılmıştı.

The Blast’te yer alan habere göre Apple, geçtiğimiz aralık ayında ABD’de bu logo için tescil başvurusunda bulundu ve başvuru şu anda inceleniyor.

Söz konusu başvurunun dosyasında, Apple’ın bu logosunu şapkalar üzerinde kullanmayı planladığı yazıyor. Bu da akıllara Apple’ın tekstil sektörüne girip girmediği sorularını getiriyor. Apple, Apple Park’taki mağazasında gökkuşağı logosunun basılı olduğu tişörtler satıyor.

Kaynak: http://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/apple-eski-logosuna-geri-mi-donuyor/

Monday Morning Goods No: 141

Bu MMG'de

Facebook 3D içeriklerle artırılmış ve sanal gerçekliği haber kaynağına taşıyor

Facebook, Ekim ayında 3D içeriklerin haber kaynağında paylaşabileceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde kullanıma soktuğu bu özellik ile Facebook, glTF2.0 standardındaki içerikleri desteklemeye başladı.

Google, yeni görsel hikaye anlatımı formatını yayınladı

Snapchat ve Instagram gibi platformlara rakip ve alternatif olmak isteyen Google, yeni görsel hikaye anlatım formatı “AMP Stories”i yayınladı.