TikTok’a güçlü rakip: YouTube Shorts geliyor!

TikTok özellikle ülkemizde çekilen videolar nedeniyle oldukça eleştirilmiş olsa da, kullanıcı sayısının çok hızlı bir şekilde artması ve dünya genelinde popüler hale gelmesiyle standart kullanıcıların yanı sıra fenomenlerin ilgisi çekmeyi başardı. YouTube ise tabii ki bu ilgiden hoşlanmıyor. Şirket, YouTube Shorts ile yakında TikTok’a rakip olacak.

YouTube Shorts, TikTok’a rakip olacak

TikTok’un bu kadar popüler olmasında, insanların çeşitli ses ve müzikler arasından seçim yaparak videolar oluşturmasına izin vermesinin payı oldukça büyük. Bu kapsamda YouTube Shorts uygulaması da benzer bir yol izleyecek.

ABD, TikTok yasaklayan kurumlara bir yenisini ekledi!

The Information tarafından paylaşılan bilgilere göre, TikTok ile benzer şekilde uygulama içerisinde insanların yüklediği kısa videolar listelenecek. YouTube Müzik’te yer alan herhangi bir parçayı kullanarak videolar oluşturulabilecek.

Böyle bir hazırlık olduğu MSNBC tarafından da onaylanırken, YouTube’un neden TikTok’un karşısına rakip olarak çıkmak istediğini anlamak pek zor değil. Ocak ayı raporlarına göre, TikTok son iki yılda yüzde 125’ten fazla büyüme sağladı. Yüz milyonlarca kullanıcıya ve her ülkeden kültürel içeriklere sahip olan TikTok, son 1 yıl içerisinde App Store ve Google Play Store’dan 842 milyon kez indirildi.

YouTube ilk defa popüler bir özelliği / uygulamayı bünyesine katmaya hazırlanmıyor. Snapchat ile hayatımıza giren ve Instagram ile popülerleşen Hikayeler özelliği farklı bir süre sunarak YouTube’da uzun süre önce yerini aldı.

 
 
 

Kaynak: https://shiftdelete.net/tiktok-rakip-youtube-shorts-geliyor

Monday Morning Goods No: 251

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN WEB SİTESİ

E-ticaret devleri Wuhan’da hayatın durmasını nasıl engelledi?

Wuhan'ın karantina günlerindeki tecrübeleri tüm ülke ve şirketler için yol gösterici olabilir.