Tim Cook’un Twitter hesabında komik değişiklik!

Apple CEO’su Tim Cook son günlerde sosyal medyanın en popüler konuları arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump‘ın, teknoloji devinin CEO’suna yanlışlıkla ‘Tim Apple‘ diye seslenmesi.

Ancak, sosyal medyada alay konusu olan bu durum, Tim Cook’unda hoşuna gitmişe benziyor.

Amerika İşgücü Politikaları Danışma Kurulu ile yaptığı görüşmede başta Tim Cook olmak üzere bazı şirketlerin temsilcileriyle bir araya gelen Trump’ın bu gafı sonrasında, Apple CEO’su Twitter hesabında adını değiştirdi.

Tim Cook Twitter hesabında adını değiştirdi!

Bugüne kadar Twitter hesabını kendi adı soyadı ile yani ” Tim Cook ” olarak kullanan Apple CEO’su, soyadını silerek yerine Apple logosu yerleştirdi. Böylece adı ” Tim Apple ” olarak değiştirilmiş oldu.

Tim Cook’un Twitter hesabına eklediği logo, sadece iOS ve MacOS işletim sistemi ile çalışan cihazlarda görülebiliyor. Bunun nedeni Apple logo emojisinin henüz Unicode yani evrensel olarak kabul edilmemesi. Yani, Android ve Windows işletim sistemli cihazlarda bu logoyu görmek mümkün değil.

Kaynak: https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/tim-cook-twitter-hesabinda-komik-degisiklik/

Monday Morning Goods No: 195

Bu MMG'de

Google, görseller üzerinden alışveriş özelliğini test ediyor!

Instagram'da da mevcut olan ve son dönemde karşımıza sıkça çıkan "fotoğraf üzerinden alışveriş yapma" özelliğini şimdi de arama motoru devi Google test ediyor.

FedEx’in sokaklarda engel tanımayan yeni teslimat robotu

FedEx, merdiven çıkabilen ve çukurların aşabilen yeni otonom robotu SameDay Bot ile bölgesel çaplı teslimat sistemini dönüştürmeyi hedefliyor.