Trafikte en çok sinirlenenler Audi marka araç kullanan sürücüler oldu

Sürücülerin trafikte sinir katsayıları ile kullandıkları araçların markaları arasındaki bağı inceleyen bir kamuoyu araştırması Fransa’da gerçekleşti.

 Anket sonucunda ise Audi marka araç kullanan sürücülerin yüzde 35’inin sık sık sinirlendiklerini belirttikleri öne çıktı. Sürücülerin sinirlenme nedenleri arasında ise ilk sırada yüzde 69 ile trafik kurallarına uymama yer alırken ülkenin güneyinde yaşayanların kuzeyinde yaşayanlara oranla trafikte daha çok sinirlendikleri tespit edildi. 

 

Fransa’da Atomik Research adlı kuruluşun gerçekleştirdiği anket sonuçlarına göre trafikte en çok sinirlenenler Audi marka araç kullanan sürücüler oldu ve ankete katılan Audi marka araç kullanan sürücülerin yüzde 35’i trafikte sık sık sinirlendiğini belirtti. Audi’yi yine aynı oranlar Kia sürücüleri takip ediyor. Trafikte en çok sinirlenenler listesinde ilk sıralarda Alman markaları tercih edenler bulunuyor. BMW ve Mercedes kullanıcıları yüzde 31 oranıyla Audi ve Kia’yı takip ediyor. Araştırmaya göre en az sinirlenen sürücüler ise yüzde 18 ile Peugeot, yüzde 11 ile Nissan ve Toyota kullanıcıları oldu.

Araştırma sonucuna göre ortaya çıkan marka sıralaması

 

Sürücüler en çok trafik kurallarına uymayanlara sinirleniyor

Sürücülerin sinirlenme nedenleri arasında ise ilk sırada yüzde 69 ile trafik kurallarına uymama yer alırken yüzde 38 ile trafik sıkışıklığı onu takip ediyor. Sürücülerin acemi şoförlere ve hız limitini aşanlara karşı ise yüzde 37’lik bir sinirlenme oranı bulunurken, çok yavaş araç kullanan şoförlere karşı sinirlenme oranı ise yüzde 32 oluyor. Yapılan araştırmada aynı zamanda ülkenin güneyinde yaşayanların kuzeyinde yaşayanlara oranla trafikte daha çok sinirlendikleri tespit edildi. Bir diğer dikkat çeken nokta ise araştırmaya katılanların yüzde 65’inin yaşlıların yeniden trafik testine sokulması gerektiğini savunması oldu. Sürücülerin direksiyon başında öfkelerini dışa vurma şekillerinde ise ilk sırada “kendi kendine söylenme” yer alırken, yüzde 28’i sadece söylenerek yüzde 19’u hakaret içerikli söylenerek yüzde 15’i ise korna çalarak dışa vurduğunu belirtiyor.

Kaynak: http://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/trafikte-en-cok-sinirlenenler-audi-marka-arac-kullanan-suruculer-oldu/

Monday Morning Goods No: 240

Bu MMG'de

10 yıl içinde 7,6 milyon iş kaybolacak, 8,9 milyon yeni iş oluşacak

McKinsey Global Enstitüsü iş birliği ile hazırlanan “İşimizin Geleceği: Dijital Çağda Türkiye’nin Yetenek Dönüşümü” raporu yayınlandı.

Spotify, ‘Evcil Hayvanınıza Özel Çalma Listesi’ Hizmetini Başlattı

Müzik akış platformu Spotify, evcil hayvanınıza özel çalma listesi oluşturabileceğiniz yeni hizmetini devreye soktu.