WWF, 450 yıl sürecek bir canlı yayın başlattı!

Dünya Doğayı Koruma Vakfı, ciddi boyutlara ulaşan plastik kirliliğine dikkat çekmek için 450 yıl sürecek bir canlı yayın başlattı. Başlatılan canlı yayında plastik bir şişe kum üzerinde gösteriliyor.

Plastik atıklar dünyada yaşayan tüm canlılar için büyük bir risk oluşturuyor. 450 yıl kadar doğada kalabilen plastik atıklar, içerdikleri maddeler nedeniyle hem hayvanlara, hem bitkilere hem de biz insanlara fazlasıyla zarar veriyor. Bazen balinaların midesinde bile rastlanan plastik atıklar; deniz sularını, verimli toprakları, akıllara gelebilecek her yeri kirletiyor. Hal böyle olunca Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) plastik atıklar için dikkat çekici bir etkinlik başlattı. WWF’nin başlatmış olduğu etkinlik, 30 Mart’ta başladı ve tam 450 yıl sürecek.

Portekiz’in Lizbon şehrinde başlatılan etkinliğin 450 yıl sürmesinin nedeni, plastik bir atığın dünyayı 450-500 yıl kadar kirletmesi. Etkinliğin konusuna gelecek olursak; WWF ile NOSSA isimli bir şirketin ortak olarak başlattığı bu etkinlik bir canlı yayın. Plastik atık kirliliğinin dünyaya vermiş olduğu zarara dikkat çekmek için yapılan bu canlı yayında sadece bir plastik şişe görüntüleniyor.

Başlatılan bu etkinlik için bir internet sitesi oluşturuldu. Bu internet sitesinden canlı yayını izleyebiliyorsunuz. Bir de bu site üzerinde bir sayaç bulunuyor. Bu sayaç, canlı yayının bitmesine ne kadar süre kaldığını gösteriyor. WWF’nin bu etkinlik için oluşturmuş olduğu internet sitesine buradan erişebilirsiniz.

Sosyal medya üzerinde yoğun ilgi gösterilen bu canlı yayınla birlikte WWF bir de imza kampanyası başlattı. Bu imza kampanyasının konusu ise hükümetlere ve devletlere bir çağrı niteliğinde. WWF devletlerin bu konuda uluslararası bir şekilde harekete geçmesini istiyor. İlk etapta 500 bin kişinin hedeflenmiş olduğu bu imza kampanyasına, internet sitesi üzerinden yukarıda bulunan görselde görebileceğiniz ‘SIGN IN’ butonuna tıklayarak dahil olabilirsiniz. Şu an için bu kampanyayı imzalayanların sayısı 491 bin kişiye ulaşmış durumda.

Kaynak: https://www.webtekno.com/wwf-plastik-kirliligine-dikkat-cekmek-icin-450-yillik-bir-canli-yayin-baslatti-h69383.html

Monday Morning Goods No: 207

Bu MMG'de

HAFTANIN İLHAM VEREN İŞİ

Turkcell'den direksiyon başında cep telefonu kullanımını engellemeye yönelik bir reklam filmi.

Amerika’ya giriş için sosyal medya dönemi başladı!

Amerikan hükümeti tarafından alınan ve yürürlüğe giren yeni yasaya göre Amerika'ya geçici ya da kalıcı olarak seyahat edecek kişiler, son beş yılda kullandığı sosyal medya hesaplarını belirtecek.