YouTube’dan tehlikeli meydan okuma videolarına yasak

Tehlikeli meydan okuma ve kamera şakası videoları platformda yer alamayacak.

Video paylaşım platformu YouTube, son zamanlarda Bird Box ve Tide Pod gibi meydan okumaların tehlikeli sonuçlar doğurmasının ardından, meydan okuma ve kamera şakası paylaşımları karşısında net bir tavır aldı.

YouTube politikalarında yapılan güncellemeyle birlikte, YouTube’un viral olan pek çok meydan okuma ve kamera şakası videosu barındırdığı belirtilerek, eğlenceli olanın haddini aşarak zararlı ya da tehlikeli bir şeye dönüşmemesini de garanti etme gereksiniminin olduğu ifade edildi. Buna göre, tehlike ya da ölüm riski barındıran, şakaya maruz kalanların kendilerini gerçekten tehlikede hissettikleri ya da çocuklarda manevi zarara yol açabilecek kamera şakaları ya da meydan okuma videoları platformda yer alamayacak.

Kanallarında söz konusu içeriklere yer veren yaratıcılara ise tehlikeli meydan okuma ve kamera şakası videolarını kaldırmaları için 60 gün süre verildi.

Kaynak: https://mediacat.com/youtubedan-tehlikeli-meydan-okuma-videolarina-yasak/

Monday Morning Goods No: 188

Bu MMG'de

Instagram’ın beğeni rekoru artık bir yumurtaya ait!

Bir yumurta fotoğrafı, Kylie Jenner’a ait Instagram’ın en beğenilen fotoğrafını solladı. Instagram’da en fazla beğeni alan yumurta, an itibarıyla 38 milyon beğeniye ulaştı.

Gillette’in yeni reklamı, markayı boykot çağrılarına yol açtı

Gillette’in #MeToo hareketinden esinlenerek erkekleri şiddet, taciz, ayrımcılığa karşı çıkmaya ve hemcinslerinden hesap sormaya çağıran yeni reklam filmi, izleyenleri ikiye böldü. Pek çok erkek jilet markasını boykot çağrısı yaptı.