Revolvia User Journey Framework

Birlikte çalıştığımız markaları hikayeleştirirken işe, Tüketici Serüveni'ni tanımlayarak başlıyoruz. Bu serüveni tanımlamada, Revolvia'ya özgü Revolvia User Journey Framework'ünden faydalanıyoruz.

Bir kullanıcının potansiyel müşteri olarak marka mesajıyla ilk karşılaştığı ilk andan sonra markanın ürün ve hizmetlerine ilgi duyması, erişmesi, satın alması, tavsiye etmesi ve tekrarlı olarak hizmetlere erişmesine kadar geçen sürece ve bu süreçte algıladıkları, hissettikleri, beklentileri, düşündükleri ve aldığı aksiyonlara Tüketici Serüveni (User Journey) diyoruz.

Bu yaşam döngüsü, aslında tüketiciyle ilk teması kurduğumuz oyun alanından (Play) başlayan, tüketicinin müşterimiz haline geldiği tırmanma alanında (Climb) gelişen ve sadık müşterimize dönüştüğü kazanma alanına kadar (Win) planlanması gereken bir serüven.

Revolvia User Journey Framework: Bu serüvende, hedef kitlenizin bir oyuna başladığını, adım adım tırmandığını ve sonunda sadakatlerini kazandığınızı düşünebilirsiniz.

Bu serüvende, hedef kitlenizin bir oyuna başladığını, adım adım tırmandığını ve sonunda sadakatlerini kazandığınızı hayal ediyoruz. Birlikte çalıştığımız markalarla yürüttüğümüz atölye çalışmalarında bu rota üzerinde yürüyor, potansiyel temas noktalarını geliştirmek ve serüvenin marka anlatısı ile bütünlüğünü sağlamak üzere hedeflerimizi belirliyoruz.

Amacımız; tüketiciyi ilk temasta yakalayıp bağlılık basamaklarında tırmandırmak ve karşılıklı bir kazan-kazan noktasına taşıyana kadar dijital iletişim metodları ve anlatılarla desteklemek.

Hedefimiz: Sadık Müşteriler.

Tek bir sorumuz var: Nasıl markamızı başkalarına tavsiye etmelerini sağlarız?