Marka
Revolvia
Görevimiz
Oyun Tasarımı ve Geliştirmesi
Kategori
Mobil Oyun

5 Pop

A brand new addictive mobile game.

Problem

Mobil oyun dünyasının her gün daha da gelişerek bir çok sektörü geride bıraktığı aşikar. Fakat bir çok sektörün tersine kullanıcıların çok daha kolay sıkıldığı mobil oyun dünyasında etkileşimi üst seviyede tutabilen bir oyun yapmak ise gerçekten zor.

 

yaratiklar

İçgörü

Günümüzde bir çok kişinin mobil oyunları zaman geçirici aralıklarda oynadığını gözlemlemek o kadar da zor değil. Biz de Revolvia olarak bu konudaki fikirlerimizi gerçekleştirmek ve sıradışı, yenilikçi ama bir o kadar da basit bir oyun geliştirme isteği ile yola çıktık.

 

 

Fikir

5 Pop adından da anlaşılacağı üzere 5 adet aynı renk balonu birleştirerek patlattığınız ve ekranı doldurmadan seviyeleri tamamlamaya çalıştığınız bir puzzle oyunu. Seviyeleri tamamlarken ne kadar hızlı olduğunuz ise arkadaşlarınızı geçmeniz için tek önemli olan nokta! Topları hızlı patlasanız iyi olur!

 

Implementasyon

Oyun özel olarak düzenlenen fizik motoru sayesinde balonların tahmin edilemez hareketleri ile daha da eğlenceli hale gelirken, seviyeler ilerledikçe karşınıza çıkan ve patlamayan duvarlar ve tuğlalalar daha da zor hale geliyor. 5 Pop’u diğer puzzle oyunlardan ayıran en büyük özelliği olan fizik motoru iOS ve Android platformlarda ayrı ayrı özel olarak geliştirildi.

 

2

 

Sonuç

Halen soft launch’u devam eden 5 Pop hem Apple hem de Play store’da bedava olarak tüm ülkelerden indirilebilir. Balon patlatmada iddialı olanları buraya davet ediyoruz;

 

badge-apple-store-large
badge-google-play-large