Marka
GE Healthcare
Görevimiz
Dijital Strateji
Marka Oluşturma
UI & UX Tasarımı
Mobil Uygulama Geliştirme
Kategori
Mobil Uygulama
Sanal Gerçeklik

GE VR: The Experience

We’ve brought VR technology to Arab Health

For the technology pioneer GE Healthcare.

2

Problem

GE Healthcare için dünyanın en büyük sağlık fuarından biri olan Arab Health Exhibition’a katılarak müşterilerine yeni ürünlerini tanıtmak her zaman için en öncelikli konulardan bir tanesi. Ürünlerin fuar alanına ulaştırılması konusunda hem kısıtlı bir zaman içerisinde tüm operasyonel sorunları çözmek hem de ürünlerin yapısından dolayı kapladıkları büyük alanlar içerisinde kullanıcıların deneyimini üst seviyede tutmak ise çok büyük bir problemdi.

İçgörü

Kısıtlı bir süre içerisinde dünyanın en büyük fuarını gezmeye çalışan kullanıcılara GE Booth’unda bulunan tüm ürünleri gezdirmek ve detaylı bilgi vermek çok zor olacaktı. Bu sebeple potansiyel müşterilerimizin hem fuar öncesinde hem fuar anında hem de sonrasında tüm GE Healthcare ürünlerini tecrübe edebilmesi için kalıcı, kişisel ve geliştirebilir bir çözüm üretmemiz gerekiyordu.
1

Fikir

Bu problemleri 1 ay gibi kısa bir sürede çözmek için GE VR: The Experience uygulamasını geliştirdik. Ürünlerimizin Virtual Reality ve 360 derece videolarının yer aldığı mobil uygulamamızı kullanıcılarımız fuar süresince onlar için tasarlayıp dağıttığımız özel GE gözlükleri ile tecrübe ederken yep yeni bir dünyaya adım atma şansı yakaladılar.

Uygulama

VR ve 360 derece ürün videolarının yer aldığı mobil uygulamamızı fuardan önce yayına aldık. Fuar süresince kısa bir süre için GE HC Booth’na gelen kullanıcıları onlar için hazır bekleyen ekiplerimiz karşıladı ve gözlüklerini takarak bu yep yeni deneyimi yaşamalarına yardımcı oldular.

Bu deneyimden çok memnun kalan müşterilerimiz ise bilgilerini bırakarak kendileri ile daha detaylı iletişime geçmemizi istediler.

3

Sonuç

GE VR: The Experience uygulamamız sayesinde 2016 Arab Health boyunca toplanan lead sayısı bir önceki seneye göre tam x3.9 kat arttı ve proje başarısı sebebiyle 2017 fuarında da kullanımaya devam etti.

badge-apple-store-large
badge-google-play-large