Marka
Vaillant
Görevimiz
Sosyal Medya İletişimi
Kategori
Sosyal Medya

Vaillant

Sosyal Medya İletişimi

vaillant_logo

 

Problem

Vaillant, 60’dan fazla ülkede hizmet veren global bir marka olarak, konvensiyonel mecralarda evlerin ısıtma ve soğutma sistemlerine yönelik, teknolojiyi sahiplenen güvenilir bir iletişim sürdürmekte.

Globaldaki bu iletişim dilinin sosyal medya kanallarında Türkiye’nin kültürüne uyarlanması ve sosyal medya iletişim stratejisini oluşturmak konusunda profesyonel bir yaklaşıma ihtiyacı vardı.

 

posts-1

 

İçgörü

Türk kültüründe en önemli unsurlardan biri olan “aile ve yuva” algısı sebebi ile, Türk insanının evinde olan eşyaların satın alınması konusunda kararı aile ile paylaşarak alması iletişimimizin temel noktası olacaktı.

 

Fikir

Hazırladığımız sosyal medya iletişim stratejisini ve kampanyalarını, Türk aile yapısı ile Vaillant’ın yüksek ve güvenilir teknolojisini birbiriyle uyumlu ve eş bir noktaya konumlayarak planladık. Bu sayede, ailelerin birbirleriyle paylaşarak yayabileceği ve Vaillant’ın güvenilir teknolojisini ön plana çıkaran kampanyalar oluşturduk.

tablomuz

Sonuç

Yeni Yıl Gecesi Evdeyiz, Mutlu Aile Tablosu ve Nerede o Eski Ramazanlar gibi her bir kampanyamız için aile ile paylaşmaya teşvik eden etkileşim odaklı mekanikler ile ortalama 3 gün gibi kısa sürelerde tamamen organik olarak 10,000’in üzerinde katılım sağladık ve Vaillant Türkiye’nin sosyal medya konumlamasını ailelere yakın bir noktaya taşıdık.

 

Vaillant