Marka
GE Healthcare
Görevimiz
Kreatif Konsept
Oyun Tasarımı
Mobil Uygulama
Kategori
Mobil Uygulama
Oyunlaştırma

Meet Zacky

Imagination at Your Service

Problem

Sağlık sektöründeki görüntüleme servisleri her bir detay için büyük bir dikkat ve özel ilgi gerektiriyor. Bu sebeple GE Healthcare yeni servis paketlerini potensiyel müşterilerine duyurmak için yaratıcı bir yöntem arayışı içindeydi.

1

İçgörü

Çoğunlukla X jenerasyonuna dahil, teknoloji alışkanlıkları üst seviye olan sağlık profesyonellerine doğru noktada ulaşabilmek için, hedef kitlemizin günlük rutin online kullanımını göz önünde bulundurduk. Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda, her gün yoğun bir tempoda çalışmalarından dolayı dikkatlerini yeni servis ürünlerimize çekmek için standart yöntemlerin dışında çıkmamız gerektiği ortaya çıktı.

Fikir

Hedef kitlemizin ilgisini yakalarken yeni ürünlerimiz hakkında bilgi verebilmek için daha önce tecrübe etmedikleri bir mobil medikal oyun tasarladık: Meet Zacky.

Uluslararası özel bir detektif olan Zacky,  ileri seviye analtik zekası sayesinde gizemli medikal vakaları çözerken kullanıcılardan yardım alıyor.

2

Uygulama

Kitlemizi offline’dan online’a taşımak için hazırlamış olduğumuz oyun haritalarını adreslerine postaladık. Özellikle çocuklarından aşina oldukları masaüstü oyunlara benzer tasarlanan oyun haritası onları mobil uygulamayı indirmeye davet eden ilk adım oldu. Oyunu indiren kullanıcılar Augmented Reality teknolojisini kullanarak her hikayenin başında ufak ipuçları aldı

4 farklı dilde tasarladığımız 6 hikaye, gerçek medikal vakalardan örnek alınarak kurgulandı ve böylece kullanıcılarımız her vakayı çözerken GE için onlara özel hazırlanmış yeni servis paketlerini tanıma şansı yakaladı.

3

Sonuç

Oyunu indiren kullanıcıların %40’ı tüm hikayeleri bitirirken yeni ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak adına onlarla iletişime geçmemize izin verdi.

İnanıyoruz ki, sağlık sektöründe regülasyonlara uygun olarak daha farklı bir iletişim dili yakalamanın vakti gelmişti ve Zacky bu iletişim adına yep yeni bir yaklaşım oldu.

Çünkü her bir gün farklıdır ve her hasta farklıdır.