Google, Android’de Açık Bulanlara 1.5 Milyon Dolar Ödeyecek

Google, Pixel telefonlarda kullandığı Titan M yongasında ve Android’in geliştirici sürümlerinde açık bulabilenlere devasa ödüller vereceğini açıkladı.

Google, Pixel telefonlarda kullandığı Titan M yongasında ve Android’in geliştirici sürümlerinde açık bulabilenlere devasa ödüller vereceğini açıkladı. Google’ın Android ve Pixel telefonları için güvenlik açığı bulacaklara vaddettiği ödül bu zamana şirketin açıkladığı en büyük ödül.

Google, Pixel 3 cihazları ile tanıtılan Titan M yongasında güvenlik açığı oluşturabilecek bir kod geliştirebilene 1 milyon dolar, Android’in “belirli geliştirici önizleme sürümleri”nde güvenlik açığı bulabilenlere de 1.5 milyon dolar ödül vereceğini açıkladı. Google’ın vaddettiği bu ödül, beklenenden çok daha yüksek seviyede. Google, perşembe günü yaptığı etkinlikte bu zamanda kadar ödül programında en yüksek 200.00 dolar ödül verdiklerini açıkladı.

Google, geçtiğimiz 12 ay boyunca da toplamda 1.5 milyon dolar ödeme yaptı. 2019 yılında şirket hata bulan birine en yüksek 161.337 dolar ödedi. Google, 2010 yılından bu yana da Chrome’da güvenlik açığı bulan insanlara ödül veriyor. Şirket, geçtiğimiz Temmuz ayında Chrome’daki güvenlik açığı bulanlara vereceği ödülü 30.000 dolar seviyesine yükseltti. Yani Google’ın şu an vaddettiği ödül, bu zamana kadar verdiği ödüllerden çok daha yüksek seviyede. 

Kaynak: https://www.webtekno.com/google-android-acik-bulanlara-1-5-milyon-dolar-odeyecek-h80326.html

Monday Morning Goods No: 232

Bu MMG'de

Twitter Kullanıcılarının Bağımlılığını Bilerek Reklamverene Sesleniyor

Twitter şirketleri platformu üzerinden reklam vermeye davet ederken kullanıcıların Twitter konusundaki bağımlılıklarını esprili bir şekilde gösteriyor.

HAFTANIN İLHAM VEREN SİTESİ