Müzik platformu Spotify dizi oluyor

Steve Jobs'un hayatı, Mark Zuckerberg'ün başarı hikayesinden sonra şimdi de Spotify’ın dizi olacağının haberi geldi.

Dünyada başarıya ulaşmış liderlerin ya da platformların bu başarıya ulaşırken nasıl yollardan geçtiği her zaman bir dizi, film ya da kitap ile insanlara anlatılır. Steve Jobs’un hayatının anlatıldığı filmden Facebook’un yükseliğini gözler önüne seren filme kadar bu konuyla ilgili birçok örnek verebiliriz. Şimdi de bir başka uygulamanın dizi için hazırlıkları başlıyor. Spotify dizi oluyor.

Spotify dizi olarak geliyor

Spotify Untold isimli kitap Spotify dizi için kaynak olacak. Uygulamanın müzik endüstrisinde yaşadıklarının anlatılacağı dizi bir mini dizi olarak izleyicilerle buluşacak. Fransız medya kuruluşu Banijay Group‘un sahibi olduğu Yellow Bird UK isimli stüdyo tarafından uyarlanacak dizi ilk olarak uygulamanın pazarlara girişine odaklanacak.

Yellow Bird‘ün yapımcısı Berna Levin yaptığı açıklamayada “Spotify Untold,imkansız ve düşünülemez olanı elde etmenin nihai hikayesi” dedi. Levin ayrıca “Zamanımızın en büyük ve en şaşırtıcı teknolojik gelişmelerinden birini keşfedeceğiz” açıklamasında bulundu.

Spotify Untold isimli kitap Jonas Leijonhufvud ve Sven Carlsson tarafından yazıldı ve Mart 2019’da İsveççe olarak yayınlandı. Leijonhufvud, Spotify ile ilgili ilgi çekici bir açıklamada bulundu. Leijonhufvud, “Spotify’ın yükseliği son 10 yılda İsveç’ten çıkan büyük hikayelerden biri. Bu Apple’ı kendi oyunlarıyla yenen genç bir kurucunun hikayesi” dedi.

Dediğimiz gibi dizi Yellow Bird UK tarafından yayınlanacak. Levin üst düzey yapımlı olacak görev alacak. Yapımcı koltuğunda ise Luke Franklin oturacak. Carlsson ve Leijonhufvud projenin danuşmanı olacak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/muzik-platformu-spotify-dizi-oluyor

Monday Morning Goods No: 219

Bu MMG'de

Hava kirliliğine karşı robotik ağaçlar

Hava kirliliği hiç şüphesiz ki günümüzün en büyük problemlerinden bir tanesi ve Meksikalı bir grup mühendis bu soruna bir nebze de olsun çare olacak yeni bir yöntem bulmuş olabilir: robotik ağaçlar.

Volkswagen logosunu yeniliyor

Marka yeni logosunu gelecek ay görücüye çıkaracak.