Twitch izleyicileri kendi özgün Whopper’ını yapıyor

Wolf BCPP ajansı, Burger King Şili ve Twitch ortaklığıyla hazırlanan projede en yüksek oy alan malzemelerle Whopper yapılacak.

2017 yılında haberini yaptığımız SuperData Research raporuna göre, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu Twitch; Netflix, HBO, Hulu gibi akış servislerinin abonelerinin toplamından daha fazla takip ediliyor. 2014 yılında Amazon tarafından satın alınan Twitch video oyunlarının yanında yaratıcılık dünyasına da katkıda bulunuyorBob Ross kanalı üzerinden sanatçının tüm bölümlerini maraton olarak yayınlayan platform, Burger King Şili ile birlikte şirketin klasikleşmiş hamburgeri Whopper için proje hazırladı.

Burger King Şili, İnternet Günü için düzenlediği etkinlikte Whopper malzemelerini oylamaya çağırıyor. 17 Mayıs günü Şili yerel saatine göre 21:00’da başlayacak etkinlikte katılımcılar Twitch üzerinden oylamayla Whopper yaratacak. Whopper eti, tavuğunun dışında avokado, domates, marul, soğan halkası, turşu, barbekü sos mayonez benzeri malzemeler seçenekler arasında sunuluyor.

Şili Twitch’in en iyi oyuncuları arasında bulunan Dylantero adlı kullanıcı, Twitch ekibi, Burger King ve Wolf BCPP ajansı ile ortaklaşa çalışarak organizasyonu yönetecek. Burger King Şili pazarlama müdürü Soledad Fantuzzi çıkacak sonuçtan çok Twitch kullanıcılarının hayal güçlerini zorlamasını istediklerini ifade ediyor. Oylama sonucunda çıkacak malzemelerin birbirleri ile uyumu ne kadar tuhaf olursa olsun sonuca değil yaratılacak hamburgere odaklanıyor. Fantuzzi, internet üzerinden yapılan katılımla oraya çıkacak ilk sanal Whopper’ın tadından daha önemli olacağını vurguluyor.

Wolf BCPP ajansının oluşturduğu etkinlik yerel saat farkı sebebiyle Türkiye’de cumartesi sabaha karşı 4’te izlenebilecek. Burger King Şili, ortaya çıkan Whopper’ı seçtiği mağazalarda satışa çıkaracağını duyurdu.

Kaynak: https://bigumigu.com/haber/twitch-izleyicileri-kendi-ozgun-whopperini-yapiyor/

Monday Morning Goods No: 205

Bu MMG'de

Spotify, Instagram Stories benzeri bir özellik test ediyor

Snapchat ile başlayan ''Stories'' furyasından sonra Spotify'da beta olarak ''Storyline'' adını verdiği bir özelliği test ediyor.

Google’ın cinsiyetsiz emojileri hazır

Google, Android Q sürümünde yer alacak yeni ‘cinsiyetsiz’ emojilerini tanıttı.